GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3865566
*
nr 386 5566
Keramik
50-tal, "Blå Husar" + Koka blå m.m
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka blå m
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25
*
Keramik
nr 386 5566
Keramik
50-tal, "Blå Husar" + Koka blå m.m
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2005 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik koka blå m
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07 -
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:25



